Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Ludzas novada Ludzas, Kārsavas, Zilupes pilsētām, Blontu, Briģu, Ciblas, Cirmas, Goliševas, Isnaudas, Istras, Lauderu, Līdumnieku, Malnavas, Mežvidu, Mērdzenes, Nirzas, Ņukšu, Pasienes, Pildas, Pureņu, Pušmucovas, Rundēnu, Salnavas, Zaļesjes un Zvirgzdenes pagastiem 2023.-2027.gadam izpildes projekti.
M1. Uzņēmējdarbības attīstība, veicinot stabilu vietējo ekonomiku
R1.1. Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas esošiem uzņēmumiem attīstot ražošanu, sociālo uzņēmējdarbību, dažādojot pakalpojumus esošā nozarē un veicinot investīcijas lauku teritorijā.
R1.2. Uzņēmējdarbības uzsākšanas un jaunas nozares uzsākšanas esošiem uzņēmumiem veicināšana produktu un pakalpojumu radīšanai.
M2. Kopienu spēcinošas un vietas attīstību sekmējošas iniciatīvas
R.2.1. Vietējās teritorijas sakārtošana, lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību, un sabiedrisko aktivitāšu dažādošana.
R.2.2. Kopienu, kas īsteno Viedā ciema iniciatīvas, attīstīšana.
R.2.3. Jauniešu iniciatīvu attīstīšana, lai nodrošinātu iespēju iegūt dzīvei nepieciešamās prasmes, zināšanas un kompetences uzņēmējdarbības uzsākšanai (Jaunieši 15 - 25 gadi).
SABIEDRĪBAS VIRZĪTAS VIETĒJĀS ATTĪSTĪBAS STRATĒĢIJAS Ciblas, Kārsavas, Ludzas, Zilupes novadiem 2015.-2020.gadam un pārejas perioda 2021.-2022. gadam izpildes projekti.
Atbalsta saņēmējs visā projekta uzraudzības periodā pēc nepieciešamības datus precizē un informē vietējo rīcības grupu par rezultatīvo rādītāju sasniegšanu un aktualitātēm, kas saistītas ar projektu. Projekta iesniedzējs ir atbildīgs par Projektu kartē atspoguļotās informācijas pareizību un aktualitāti.
R1 Uzņēmējdarbības attīstība/ Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas, tajā skaitā lauksaimniecības produktu pārstrādes, mājražošanas un amatniecības attīstība saistībā ar tūrisma nozari un kultūras mantojuma saglabāšanu.
R2 Sabiedrisko aktivitāšu dažādošana/Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas, tajā skaitā vides un dabas resursu saglabāšana.
Visu projektu kopsavilkums.
- aktivitātē (M1/R1) Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas, tajā skaitā lauksaimniecības produktu pārstrādes, mājražošanas un amatniecības attīstība saistībā ar tūrisma nozari un kultūras mantojuma saglabāšanu (2.,3.,5.,7., 8.,9.,10.,11. kārta) skatāms šeit ...
- aktivitātē (M2/R2) Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas, tajā skaitā vides un dabas resursu saglabāšana (1.,4.,6.,10., 11. kārta) skatāms šeit ...
Aktualizētā informācija par stratēģijas izpildi uz 21.05.2024
- aktivitātē (M1/R1) Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas, tajā skaitā lauksaimniecības produktu pārstrādes, mājražošanas un amatniecības attīstība saistībā ar tūrisma nozari un kultūras mantojuma saglabāšanu,skatāms šeit...
- aktivitātē (M2/R2) Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas, tajā skaitā vides un dabas resursu saglabāšana , skatāms šeit...
Tuvojoties folkloras festivālam Baltica, Latvijas Dziesmu un deju svētkiem, kā arī citiem valstiski nozīmīgiem pasākumiem, Ciblas novadā apgūts ELFLA finansējums amatierkolektīvu tērpu izveidei un iegādei. Kopumā ar jauniem tērpiem šobrīd nodrošināti deviņi novada kolektīvi.
2017. gada 6 .decembrī 11:00 Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē notiks Latgales uzņēmēju kongress BIZNESA VIDE LATGALĒ, ko rīko biedrība Tautsaimnieks
30. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, notika informatīvais seminārs No kultūras zīmes Latviskais mantojums līdz UNESCO, kura ietvaros tika pasniegtas kultūras zīmes Latviskais mantojums 16 lauku tūrisma uzņēmējiem. Starp tiem ir arī mūsu teritorijas pārstāvji: tāšu meistars Jurijs Ivanovs, Zilupes novads - par tradicionālas amata prasmes uzturēšanu - tāšu pīšanu un SIA "Latgalessmakovka.lv", Kārsavas novads - par latgaliešu dzēriena "šmakovka" tradīcijas uzturēšanu.
Lai gan Latvijā ir īstenotas daudzas iniciatīvas, kas saistītas ar bioekonomiku, bioekonomikas koncepts vietējiem attīstības veicinātājiem daudzkārt ir neskaidrs. Ziemas foruma mērķis ir radīt vienotu izpratni par koncepta būtību dažādām iesaistītajām pusēm, kuras ir ieinteresētas izmantot jauno pieeju lauku attīstībai. Līdzteku izpratnes veicināšanai, koncepta izpratne ļaus vietējo rīcības grupu pārstāvjiem izveidot sadarbības iniciatīvas, iekļaujot šo tēmu starpteritoriālu un starpvalstu projektos, atbilstoši savu teritoriju SVVA stratēģijām, piemēram, lai radītu jaunus uzņēmumus lauku teritorijās.
Ministru kabinets apstiprināja Ekonomikas ministrijas (EM) rosinātos grozījumus atbalsta programmā uzņēmējiem 'Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai', kas paredz plašākas atbalsta iespējas jaunuzņēmumu attīstībai Latvijā.
Parlamentā tika atjaunots 2015. gadā apstiprinātais ilgtermiņa dokuments lauku nākotnes attīstībai - Eiropas Lauku Manifests, kā arī izstrādāta Venhorstas Deklarācija, ietverot tajā tuvākajiem diviem gadiem būtiskākos jautājumus, kas tiks īstenoti atbilstoši rīcības plānam, kura īstenošanā iesaistījusies arī Latvija. Latviju Eiropas lauku parlamentā pārstāvēja 4 dalībnieki, kas dalījās pieredzē par aktīvām kopienām un vadīja darba grupas par jauniešu iesaisti lauku attīstības jautājumos.
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējus un citus interesentus uz semināru par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.
Semināri notiks:
8.novembrī - Rīgā, Kopstrādes telpā "TEIKUMS", Gustava Zemgala gatvē 78, Jaunajā Teikā;
15.novembrī - Kuldīgā, Mārtiņzālē, Pilsētas laukumā 4;
22.novembrī - Rēzeknē, Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zālē, Atbrīvošanas alejā 95 a;
29.novembrī - Cēsīs, CATA Kultūras namā, Jāņa Poruka ielā 8;
6.decembrī - Jelgavā (vieta tiks precizēta).
2016. gadā biedrība ILŽEŅA startēja biedrības Ludzas rajona partnerība
izsludinātajā konkursā un guva atbalstu Eiropas Lauksaimniecības fonda
lauku attīstībai programmas (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas
2014.-2020.gadam apakšpasākuma Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības
virzītas vietējās attīstības stratēģiju ietvaros.
Turpinot stiprināt Latvijas lauku kopienu attīstības iniciatīvas un risināt kopienām aktuālos jautājumus, kas aktīvi tiek darīts daudzu gadu garumā, šogad turpinās 2013. gadā uzsāktā tradīcija un Latvijas Lauku forums organizē reģionālās tikšanās visā Latvijā.
JA TEV IR BIZNESA IDEJA VAI VĒLIES TĀDU IEGŪT.
JA ESI JAUNS VAI TOPOŠS UZŅĒMĒJS VECUMĀ NO 18 LĪDZ 40 GADIEM.
TAD PIESAKI SAVU DALĪBU LATVIJAS LAUKU KONSULTĀCIJU UN IZGLĪTĪBAS CENTRA ORGANIZĒTĀS BEZMAKSAS MĀCĪBĀS.
LAI APGŪTU NEPIECIEŠAMĀS ZINĀŠANAS UN PRASMES UZŅĒMĒJDARBĪBĀ UN IZSTRĀDĀTU BIZNESA PLĀNU.
UN AR SAVU IDEJU STARTĒ KONKURSĀ LAUKIEM BŪT!, LAI CĪNĪTOS PAR NAUDAS BALVĀM IDEJAS REALIZĒŠANAI!
Lauksaimniekiem, kuru plūdos izpostītās lauksaimniecības platības ATRODAS ārkārtējās situācijas teritorijā Latgalē, Vidzemē un Sēlijā (Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines, Varakļānu, Krustpils, Aknīstes un Salas novadi). Ārkārtējā situācija 29 novados izsludināta no 2017.gada 29. augusta līdz 2017. gada 30. novembrim.