SABIEDRĪBAS VIRZĪTAS VIETĒJĀS ATTĪSTĪBAS STRATĒĢIJAS Ciblas, Kārsavas, Ludzas, Zilupes novadiem 2015.-2020.gadam izpildes projekti
Projekta iesniedzējs papildus projekta pieteikumam iesniedz elektroniski informāciju (projektu konkursa sludinājumā norādītajā e-pastā) Projektu kartei "SABIEDRĪBAS VIRZĪTAS VIETĒJĀS ATTĪSTĪBAS STRATĒĢIJAS Ciblas, Kārsavas, Ludzas, Zilupes novadiem 2015.-2020.gadam izpildes projekti".
Atbalsta saņēmējs visā projekta uzraudzības periodā pēc nepieciešamības datus precizē un informē vietējo rīcības grupu par rezultatīvo rādītāju sasniegšanu un aktualitātēm, kas saistītas ar projektu. Projekta iesniedzējs ir atbildīgs par Projektu kartē atspoguļotās informācijas pareizību un aktualitāti. Forma pieejamašeit
R1 Uzņēmējdarbības attīstība/ Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas, tajā skaitā lauksaimniecības produktu pārstrādes, mājražošanas un amatniecības attīstība saistībā ar tūrisma nozari un kultūras mantojuma saglabāšanu.
R2 Sabiedrisko aktivitāšu dažādošana/Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas, tajā skaitā vides un dabas resursu saglabāšana.
Visu projektu kopsavilkums uz 01.01.2021
- aktivitātē (M1/R1) Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas, tajā skaitā lauksaimniecības produktu pārstrādes, mājražošanas un amatniecības attīstība saistībā ar tūrisma nozari un kultūras mantojuma saglabāšanu (2.,3.,5.,7., 8. kārta) skatāms šeit ...
- aktivitātē (M2/R2) Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas, tajā skaitā vides un dabas resursu saglabāšana (1.,4.,6. kārta) skatāms šeit ...
Aktualizētā informācija par stratēģijas izpildi uz 20.10.2020. skatītšeit ...
Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.2020. gadam pasākuma Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros projekts Tūristam draudzīgs Latgales uzņēmējs digitalizācijas laikmetā
Projekta Nr. 19-00-A019.332-000007
Mācībās un praktiskā pieredzē balstīta Latgales uzņēmējdarbības attīstības stratēģijas sagatavošana.
Mērķis: Uzņēmēja pamudināšana analizēt un izvērtēt pašiem savu sociālajos medijos ievietojamo informāciju - cik tā ir aktuāla un kādu atgriezenisko saiti tā sniedz uzņēmumam. Kā izprast savus trumpjus, kurus tad būtu tur jāatspoguļo. Kā arī mērķis mudināt uzņēmējus savās sociālo mediju platformās ievietot uzmanību piesaistošu, izklaidējošu un galvenais - moderna izskata informāciju.
Mērķauditorija: Latgales reģiona uzņēmēji.
Ko uzņēmējs iegūs: plaša spektra informāciju, lai izprastu un definētu sava uzņēmuma galveno problēmu, popularizējot savu uzņēmumu sociālajos medijos.
Mērķauditorija: Latgales reģiona uzņēmēji, īpaši amatnieki, tūrisma uzņēmēji, kā arī uzņēmēji, kuri vēlas uzsākt darbību tūrisma un atpūtas biznesā.
Ko uzņēmējs iegūs: dziļāku izpratni par projektu būtību un lomu veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstībā, lai sekmīgāk varētu pielietojot projektu metodi, t.sk. izmantot turpmākajos gados Latvijā pieejamo finanšu atbalsta fondu iespējas projektu konkursos dažādās programmās.
Projekts realizēts pasākumā "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātē 19.2.1. "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas". Projekta iesniedzējs ir saimnieciskās darbības veicēja Marita Joņina. Realizējot projektu ir iegādāts slinga terapijas aprīkojums un ķermeņa masas analizators, līdz ar to tiek piedāvāti divi jauni pakalpojumi - slinga terapija un ķermeņa sastāva analīze.
Jauno 2021.gadu projektā Tūristam draudzīgs Latgales uzņēmējs digitalizācijas laikmetā iesākam ar attālinātu semināru uzņēmējiem 07.janvārī "Digitālās kartes uzņēmumu vajadzībām".
Paredzēta gan teorētiskā daļa, gan dalībnieka praktiska darbošanās.
Seminārs notiks tiešsaistē, saite tiks nosūtīta uz dalībnieka e-pastu pēc reģistrācijas.
Seminārs tiek organizēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.2020. gadam pasākuma Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība ietvaros projekts Tūristam draudzīgs Latgales uzņēmējs digitalizācijas laikmetā. Projekta Nr. 19-00-A019.332-000007, aktivitāte "Semināru cikls II"
Projekts Nr. 19-01-AL34-A019.2101-000004 Malkas sagatavošanas tehnikas iegāde saimniecības KASPARĪŠI attīstībai tika realizēts pasākumā "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātē 19.2.1. "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas". Projekta iesniedzējs ir zemnieku saimniecība "KASPARĪŠI", projekta vadītājs Pēteris Romanovskis. Projektā bija plānoti trīs posmi, kas ir veiksmīgi realizēti. Jau janvāŗī tika veikta pirmā iegāde meža piekabe ar hidromanipulatoru, kā rezultātā pavasara sezonā no meža tika savesta koksne. Vasarā tika iegādāts malkas skaldītājs un oktobrī tika veikta pēdējā iegāde divi motorzāģi, viens paredzēts koku gāšanai, otrs - atzarošanai.
9. decembrī, norisinājās projekta Eiropas mazo pilsētu debašu tīkls ("Small Towns European Debates Network") (ES programmā Eiropa pilsoņiem, apakšprogrammā Demokrātiskā iesaiste un pilsoniskā līdzdalība) attālinātā sanāksme Zoom platformā, kurā piedalījās projekta partneri no Horvātijas, Latvijas, Igaunijas, Francijas, Slovēnijas un Bosnijas un Hercegovinas . Tika apspriesta esošā situācija un nolemtas turpmākās projekta gaitas, semināru norises datumi, kā arī projekta pagarinājums.
Biedrība "Ludzas rajona partnerība" izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 9. kārtu (22.01.2021. - 22.02.2021.) Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam 19.2.pasākuma "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātē 19.2.1. "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas" apstiprinātās sabiedrības virzītās vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.
Projektu iesniegumi tiks pieņemti rīcībā: M1/ R1 Uzņēmējdarbības attīstība/ Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas, tajā skaitā lauksaimniecības produktu pārstrādes, mājražošanas un amatniecības attīstība saistībā ar tūrisma nozari un kultūras mantojuma saglabāšanu. Projektu iesniegumu pieņemšana: 22.01.2021. - 22.02.2021. Projektu prezentācijas datums - 26.02.2021. 9.kārtas ietvaros netiek atbalstītas būvniecības, labiekārtošanas, infrastruktūras izveides vai uzlabošanas izmaksas. Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam - 25 000,00 EUR. Projektu īstenošanas termiņš: viens gads no Lauku atbalsta dienesta lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu. Kopā ar projekta iesniegumu iesniedz Atbalsta pretendenta pašnovērtējuma veidlapu.